Paweł Szymkowski
Przygoda z motocyklem Pawła Szymkowskiego zaczęła się w wieku 11 lat kiedy to ojciec kupił mu pierwszy motocykl crossowy SUZUKI RM 80. Startował w amatorskich zawodach między innymi zdobył Mistrza Śląska 2003 cross country w klasie 80cm. Tak na poważnie zaczął zajmować się tym sportem i startami w zawodach w 2006 roku wtedy to pierwszy raz wystartował w całym cyklu Pucharu Polski w Enduro i zakończył sezon na II miejscu w klasie E1.

Rok 2007 to znowu starty w Pucharze Polski w klasie E1 z podwojoną siłą. Bezproblemowo wygrywał kończąc sezon na I miejscu automatycznie przechodząc do Mistrzostw Polski. W roku 2008 zdobył tytuł Mistrza Polski ENDURO w klasie Junior. W 2009 roku podjął decyzję iż wystartuje w całym cyklu MP Enduro E2/E3 oraz MP Cross Country w klasie junior. Sezon 2009 zakończył jako Mistrz Polski Cross Country, V-ce Mistrz Polski Enduro w kl. E2/E3 oraz II V-ce Mistrz Polski Enduro w klasyfikacji generalnej.

Rok 2010 to rok pechowy dla Pawła, z początkiem sezony kontuzja kciuka, w między czasie matura, następnie kontuzja nadgarstka, przedramienia, "utopiony" motocykl na jednych z eliminacji MP Enduro i wiele innych komplikacji pogrzebało plany Pawła o zdobyciu jakiegokolwiek tytułu mistrzowskiego. Wydawało się, że limit pecha został wyczerpany lecz co by było mało groźny wypadek na jednej z prób specjalnych czwartego dnia Zespołowych Mistrzostw Świata Enduro w Meksyku. Utrata przytomności, mocno obite udo oraz inne mniejsze stłuczenia nie wyeliminowały Pawła z dalszej jazdy i ukończenia zawodów lecz nie na takiej pozycji na jaką oczekiwał.

W roku 2011 Paweł startował na motocyklu Husaberg TE 250 w barwach Cieszyńskiego Klubu Motocyklowego. 2011 to przeciwieństwo zeszłego roku- cały sezon bez kontuzji oraz bez poważnych problemów z motocyklami. Plan jaki Paweł sobie założył na początku sezonu został prawie w pełni zrealizowany (wiadomo zawsze może być lepiej). Decyzją na sezon 2011 były starty w Mistrzostwach Polski Enduro, Mistrzostwach Europy Enduro w Pucharze Europy Cross Country oraz w pojedyńczych eliminacjach MP Cross Country (treningowo). Swoje starty zakończył jako V-ce Mistrz Polski Enduro w klasie E3/E3, II V-ce Mistrz Polski Enduro klasa generalna, czwarty w Mistrzostwach Europy w klasie Junior E2/E3, zdobył wraz z zespołem w składzie Marcin Frycz, Sebastian Krywult i Michał Szuster zespołowego V-ce Mistrza Europy Enduro również zdobył Puchar Europy Cross Country w klasie Junior.
Dotychczasowe osiągnięcia:

ROK 2014
- Mistrz Polski Superenduro kl. Open
-Piąte miejsce w Pucharze Świata Juniorów Superenduro
- Mistrz Europy Enduro kl. Junior E2/E3
- Zespołowy II V-ce Mistrz Europy Enduro

ROK 2013
-Drugie miejsce w Pucharze Świata Juniorów Superenduro
- Mistrz Polski Superenduro kl. Open
- V-ce Mistrz Europy Enduro kl. Junior E2/E3
- Mistrz Polski Enduro kl. Generalna
- Mistrz Polski Enduro kl. E2/E3

ROK 2012
- Mistrz Polski Enduro kl. Generalna
- Mistrz Polski Enduro kl. E2/E3
-Czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy Enduro
-Zdobywca Pucharu Europy Cross Country w klasie Junior

ROK 2011
-V-ce Mistrz Polski Enduro klasa E2/E3
-II V-ce Mistrz Polski Enduro klasa generalna
-Czwarty w Mistrzostwach Europy w klasie Junior E2/E3
-Zespołowy V-ce Mistrz Europy Enduro
-Zdobywca Pucharu Europy Cross Country w klasie Junior

ROK 2009
-II V-ce Mistrz Polski Enduro kl. Generalna
-V-ce Mistrz Polski Enduro kl. E2/E3
-Mistrz Polski CrossCountry kl, Junior

ROK 2008
-Mistrz Polski Enduro kl. Junior